Мозок є мовленнєвим центром нашого організму, який контролює кожен його аспект. Для цього йому постійно потрібна енергія, яку ми отримуємо з їжею. Саме тому важливо стежити за тим, що ви їсте. Пам'ятайте! Ваш вибір має прямий і довгостроковий вплив на найпотужніший орган в організмі - мозок. Відомий доктор медичних наук, президент Міжнародного товариства терапевтів Алекс Вітасек склав список тих продуктів, які потрібні нашому мозку.
Що ж саме є таким корисним та необхідним для нашого мозку?
1. Жирні омега-3 кислоти
Продукти з високим вмістом омега-3 уповільнюють старіння мозку і значно знижують ризик розвитку старечих деменцій, включаючи хворобу Альцгеймера. Крім того, приймання омега-3 допомагає боротися з депресією.
Продукти, найбагатші на омега-3 кислоти: жирна риба: лосось, оселедець, форель, скумбрія, лляна, ріпакова, конопляна та горіхова олії + насіння льону та чіа. Не слід також забувати про горіхи та водорості.
2. Лецитин
Лецитин є одним з основних джерел живлення нервової системи.. Дефіцит лецитину супроводжується порушеннями функцій нервової, серцево-судинної та інших систем. Прояви дефіциту лецитину у людини досить поширені. Щоб заповнити його нестачу, важливо включати в раціон такі продукти, як: яйця, горіхи та стручкові плоди.
3. Триптофан
Триптофан - амінокислота, яка здатна збільшувати вироблення серотоніну в мозку - гормону, що відповідає за настрій, якість сну та сприйняття болю. Речовина має широкий спектр позитивного впливу на організм. Її використовують для боротьби з безсонням і депресією.
Амінокислоту можна знайти в бананах, квасолі, сирі, молочних продуктах, фініках, яйцях, рибі, м'ясі, горіхах, арахісі та цільних зернах.
4. Білок.
Ізолейцин - важливий білок для мозку: він відіграє роль стимулятора імунної системи, постачає додаткову енергію, сприяє утворенню гемоглобіну. Ізолейцин підвищує енергію, покращує витривалість і сприяє відновленню м'язової тканини. Він наявний у: горіхах кешью, пекані, мигдалі, фундуку, кунжуті, гарбузі, картоплі, яйцях, молоці та чорній квасолі.
5. Вітаміни групи В
Вітаміни групи В - життєво важливі речовини, які безпосередньо впливають на нервову систему. Щоб запобігти авітамінозу, стежте за своїм харчуванням.
Намагайтеся харчуватися різноманітно і включайте в їжу м'ясо, горох, гречку, гриби, яйця і вівсянку.
6. Мікробіом
Мікробіом складається з величезної кількості бактерій, які живуть у здоровому кишківник. Ці кишкові бактерії важливі для мозку. Вони захищають слизову оболонку кишківник і забезпечують міцний бар'єр проти токсинів і "поганих" бактерій, а також активують нервові шляхи, які проходять безпосередньо між кишківником і мозком.
Щоб зберегти мікрофлору кишківника здоровою, варто звернути увагу на методику австрійського доктора Франца Майєра і дотримуватися загальних правил дієти Майєра:
- Підтримувати здоровий кислотно-лужний баланс
- Їжте повільно;
- добре пережовуйте їжу з великою кількістю слини;
- приступайте до їжі тільки в розслабленому, спокійному стані та з гарним настроєм;
- закінчуйте їжу, коли відчуваєте ситість, а не перенасичення;
- пити достатню кількість рідини, щоб уникнути зневоднення і різких коливань рівня електролітів.
Дотримуючись простих правил дієти Майєра, будь-який прийом їжі перетвориться на справжнє задоволення. В результаті терапії ви відновите роботу кишківника, що поліпшить роботу мозку. Дихайте свіжим повітрям, насолоджуйтеся часом наодинці з собою, додайте в раціон здорову їжу і підтримуйте внутрішню гармонію, і тоді ваш мозок буде залишатися бадьорим і продуктивним якомога довше.
- Кето-дієта: Принципи та РізновидиКето-дієта, або кетогенна дієта, є однією з найпопулярніших харчових систем, спрямованих на зниження вмісту вуглеводів у їжі та збільшення споживання жирів. Цей метод харчування базується на індукції кетозу, стану, при якому організм переходить з використання глюкози як основного джерела енергії на використання жирів та кетонів.Кето-дієта: Принципи та Різновиди
- Аллюлоза: натуральний цукрозамінник з багатьма перевагамиАллюлоза (Псикоза) - це натуральний цукрозамінник, який має ряд переваг перед традиційним цукром. Він міститься в невеликих кількостях у деяких фруктах, таких як інжир, фініки та джекфрут, а також може бути вироблений шляхом ферментації глюкози.Аллюлоза: натуральний цукрозамінник з багатьма перевагами