Більшість людей вважає, що солодке негативно впливає на здоров'я людини і на її фігуру. Але дієтологи не рекомендують зовсім не вживати солодощі, оскільки людському мозку необхідна глюкоза.
Всупереч іншій думці, деякі солодощі дозволяється їсти і під час схуднення.
Які солодощі можна їсти під час зменшення ваги, а які не слід?
При будь-якій дієті для схуднення не варто одразу ж вилучати солодкі продукти, якщо до цього вони були в щоденному раціоні. Важливо залишити тільки низькокалорійні продукти.
Нижче розглянуто головні види десертів.
Чорний шоколад
Щоденна норма - це до 30 грамів, за умови активного проведення дня, за пасивного - це всього 10-15 грамів. Шоколад сприяє поліпшенню настрою, позитивно впливає на артеріальний тиск у разі гіпотонії, а також на серцево-судинну систему і підвищує тонус організму людини.
Зефір
Цей десерт містить мінімальну кількість жирів, тому є доволі популярним під час дієт. Один зефір можна вжити вранці у два заходи по половинній частині на всіх стадіях дієти.
Яблучний мармелад
Відсутні жири, наявність корисного пектину. Він нерідко замінюється агар-агаром, який також позитивно впливає на організм, сприяючи позбавленню від шкідливих речовин. Він також знижує апетит. Його рекомендується їсти в невеликих кількостях.
Пастила
До складу пастили входять патока, мармелад, сироп і агар-агар. Фахівці рекомендують вживати яблучний її різновид у малих обсягах.
Халва
Не можна вживати в їжу халву в процесі схуднення через свою високу калорійність.
Цукати та сухофрукти
Цукати не вирізняються великою кількістю корисних якостей, зважаючи на специфіку виготовлення, під час якої пропадають важливі поживні компоненти. 216 кілокалорій міститься в 100 грамах продукту. Тому застосовувати їх у готуванні або їсти так рекомендується обережно.
Сухофрукти містять багато цукру, тому їх їсти потрібно дуже акуратно. Хоча й корисні компоненти в сухофруктах є в чималих кількостях, які сприяють гарному травленню. Вони дуже зручні, їх немає потреби готувати, а організм буде забезпечений масою корисних речовин. Але зловживати сухофруктами вкрай шкідливо.
Мед
Дуже корисний продукт, він сприяє поліпшенню метаболізму, що перешкоджає відкладенню жирів. 2 чайні ложки щодня відмінно позначаться на самопочутті та будуть дуже корисними для організму.
Солодкі ягоди та фрукти
Фрукти можуть бути як корисними під час схуднення, так і шкідливими. Все залежить від даної конкретної рослини. Найвищий вміст калорій у бананах, хурмі та винограді.
Найменш калорійними вважаються груші, кавун, диня, цитрусові, яблука, абрикоси, персики.
У складі солодких фруктів дуже багато фруктози, отже, вищий глікемічний індекс. А що він нижчий, то краще.
Але решта фруктів і ягід є абсолютно нешкідливими та вкрай корисними для організму. А у 21 столітті є можливість вживати улюблені фрукти та ягоди цілий рік.
Фахівці кажуть, що якщо щодня вживати в їжу 0.5 кг ягід, то зникне до 3 кг зайвої ваги за 1 місяць. Але при цьому необхідно правильно харчуватися.
Ягоди самі по собі сприяють спалюванню непотрібних кілограмів.
Жимолость. Розрізняється за смаковими якостями. Складається з безлічі вітамінів і органічних кислот. Вона сприяє відмінному функціонуванню слизової оболонки шлунка, тож, якщо є порушення в роботі травного тракту, жимолость вживати можна.
Малина. Якщо регулярно їсти цю ягоду, то можна істотно знизити ризик появи онкології. Такій якості малина зобов'язана елагіновій кислоті. Вона міститься в цій ягоді у великих кількостях.
Смородина. Вітамін С входить до складу смородини в достатку. Аскорбінова кислота корисна для імунітету.
Вишня. Вона здатна втамувати спрагу і помітно сприяє появі апетиту, тому для схуднення вишня вкрай дієва.
Чорниця. Містить найбільшу кількість поживних компонентів. Вона сприяє поліпшенню зору, пам'яті, реакції та координації. Зменшує ступінь вмісту холестерину в крові. Його їдять для запобігання такого захворювання, як цукровий діабет.
Полуниця. Покращує стан суглобів, видаляє надлишки солі та рідини з тіла. Ця ягода шкідлива в разі порушень шлунка, кишківника і підшлункової залози.
- Кето-дієта: Принципи та РізновидиКето-дієта, або кетогенна дієта, є однією з найпопулярніших харчових систем, спрямованих на зниження вмісту вуглеводів у їжі та збільшення споживання жирів. Цей метод харчування базується на індукції кетозу, стану, при якому організм переходить з використання глюкози як основного джерела енергії на використання жирів та кетонів.Кето-дієта: Принципи та Різновиди
- Аллюлоза: натуральний цукрозамінник з багатьма перевагамиАллюлоза (Псикоза) - це натуральний цукрозамінник, який має ряд переваг перед традиційним цукром. Він міститься в невеликих кількостях у деяких фруктах, таких як інжир, фініки та джекфрут, а також може бути вироблений шляхом ферментації глюкози.Аллюлоза: натуральний цукрозамінник з багатьма перевагами