Що таке "Негативна калорійність"
"Негативна калорійність" - це коли організм витрачає енергії на перетравлення їжі більше, ніж отримує калорій із самим продуктом. Таким чином, виходить, що ми їмо продукти з низькою калорійністю, але водночас витрачаємо набагато більше калорій на засвоєння цих продуктів, завдяки тому, що перетравлення вимагає енергетичних витрат з боку організму дещо більших, ніж міститься в самих продуктах.
Кожен з нас знає, для того, щоб схуднути, потрібно лише споживати калорій менше, ніж їх витрачаємо, тобто баланс споживання/витрата має бути завжди на користь витрати калорій. Детальніше про розрахунки потреби організму можна почитати в цій статті. Але можна себе не катувати голодом, а цілком ситно і смачно харчуватися, при цьому споживання калорій не перевищуватиме встановлену нами норму.
Які продукти мають негативну калорійність?
Наприклад, для того, щоб переробити огірок, організм витратить набагато більше калорій, ніж отримає з огірком, адже його калорійність становить лише 15 калорій. Які ж продукти мають "негативну калорійність"? Розгляньмо їх докладніше.
Такою "негативною калорійністю" можуть похвалитися багато овочів, особливо, зелені. Так, наприклад, це: спаржа, буряк, броколі, капуста, патисон, дайкон, кабачок, цвітна капуста, селера, перець чилі, огірок, кульбаба, ендивій, крес-салат, часник, зелена квасоля, салат-латук, рукола, цибуля, редис, шпинат, щавель, ріпа, цукіні, баклажан, перець болгарський.
Серед фруктів і ягід: яблуко, журавлина, грейпфрут, лимон, манго, папая, ананас, малина, полуниця, мандарин.
Трави і спеції: імбир, перець (чилі), кориця, гірчиця (насіння), льон (насіння), кріп (насіння), кмин, коріандр.
Ми не вказали в цих списках гриби. Але ж саме гриби є найкращим продуктом з негативною калорійністю. Гриби багаті білком і харчовими волокнами, а їхня калорійність коливається від 9 до 330 ккал. Вони надовго залишать вас ситими.
І ще про один продукт ми не згадали - це водорості. Вони містять багато йоду, корисних мікроелементів і харчових волокон, а отже, мають так само "негативну калорійність". Сюди ж можна віднести й морську капусту.
До перелічених продуктів достатньо додати білкові продукти, щоб не втрачалися м'язи й організм отримував достатню кількість білка, і ваш здоровий раціон стрункості готовий! Серед пісного м'яса можна перерахувати таке як: нежирна риба, креветки, куряча грудка, індичка, язик тощо.
Ну і звісно, організму необхідна вода, яку необхідно пити щодня, попри те, що води достатньо споживаємо з овочами та фруктами. При цьому, чай і кава не вважаються водою. Вода - це проста вода або мінеральна без газу. Завдяки воді організм очищується, шкіра стає еластичною. Крім того, вода прискорює обмінні процеси в організмі.
Як готувати продукти з негативною калорійністю
Звісно, при приготуванні продукти необхідно піддавати мінімальній термічній обробці, щоб вони не втрачали своїх корисних властивостей, та й клітковини в сирих овочах більше, ніж у тушкованих або варених. Оптимальним варіантом є, різного роду, салат. Заправляти такий салат краще соняшниковою або оливковою олією і соком лимона, або натуральним йогуртом без добавок.
- Кето-дієта: Принципи та РізновидиКето-дієта, або кетогенна дієта, є однією з найпопулярніших харчових систем, спрямованих на зниження вмісту вуглеводів у їжі та збільшення споживання жирів. Цей метод харчування базується на індукції кетозу, стану, при якому організм переходить з використання глюкози як основного джерела енергії на використання жирів та кетонів.Кето-дієта: Принципи та Різновиди
- Аллюлоза: натуральний цукрозамінник з багатьма перевагамиАллюлоза (Псикоза) - це натуральний цукрозамінник, який має ряд переваг перед традиційним цукром. Він міститься в невеликих кількостях у деяких фруктах, таких як інжир, фініки та джекфрут, а також може бути вироблений шляхом ферментації глюкози.Аллюлоза: натуральний цукрозамінник з багатьма перевагами