Як кажуть мудреці: тіло - храм нашої душі. Наше тіло не камінь і не загартований метал, тому за ним потрібно не аби як дбати. Харчування є неодмінною складовою цього процесу, тому тільки правильно підібраний раціон вбереже цілісність нашого організму. Зокрема зараз ми вирішимо те, скільки калорій нам необхідно.
Норма калорій в день, необхідна людині, залежить від багатьох чинників. Серед найбільш значущих показників слід виділити масу тіла, ріст, активність і також вік. Для визначення необхідної кількості калорій потрібно спочатку розрахувати показники метаболізму - енергетичних витрат на підтримку основних процесів життєдіяльності.
Наші розрахунки потрібно розпочинати з визначення базових потреб в енергії, необхідної для підтримки природних процесів в організмі (регулювання температурних показників тіла, роботи головного мозку, обмінних процесів). Також нам необхідно обрати коефіцієнт активності, який зазвичай варіюється від 1,2 до 1,9.
Нині зазначають 5-ть основних показників активності:
- без занять спортом (мінімальний) - 1,2;
- виконання вправ 1-3 рази / тиждень (низький) - 1,375;
- проведення тренувань 4-5 разів / тиждень (середній) - 1,55;
- заняття спортом не менше 6 разів / тиждень (високий) - 1,725;
- професійні тренування (дуже високий) - 1,9.
Саме цей показник грає визначну роль у визначенні денної норми калорій.
Перейдемо безпосередньо до формули:
- для представниць жіночої статі - ((4,8 х ріст) + (13,4 х масу тіла)) + 88,36- (вік х 5,7);
- для чоловіків - ((3,1 х ріст) + (9,2 х масу тіла)) + 447,6- (вік х 4,3).
Після отримання результату, його необхідно помножити на коефіцієнт денної активності.
Для наочності розглянемо даний метод розрахунку на прикладі.
Припустимо, що двадцятирічний Сашко з ростом 1 м 86 см і вагою 84 кг веде спортивний образ життя та має тренування 3 рази на тиждень. Відповідно до 5-ти основних показників бачимо, що його коефіцієнт активності: 1.375.
Отож, перейдемо до розрахунків:
- ((3,1*186)+(9,2*84))+447,6-(20*4,3) = 1711
- 1711*1,375=2352
Отже, Сашкові необхідно 2352 калорій на добу для нормального функціонування організму. Відповідно до розрахунків йому потрібно підібрати раціон, який буде наповнений всіма необхідними поживними речовинами.
- Кето-дієта: Принципи та РізновидиКето-дієта, або кетогенна дієта, є однією з найпопулярніших харчових систем, спрямованих на зниження вмісту вуглеводів у їжі та збільшення споживання жирів. Цей метод харчування базується на індукції кетозу, стану, при якому організм переходить з використання глюкози як основного джерела енергії на використання жирів та кетонів.Кето-дієта: Принципи та Різновиди
- Аллюлоза: натуральний цукрозамінник з багатьма перевагамиАллюлоза (Псикоза) - це натуральний цукрозамінник, який має ряд переваг перед традиційним цукром. Він міститься в невеликих кількостях у деяких фруктах, таких як інжир, фініки та джекфрут, а також може бути вироблений шляхом ферментації глюкози.Аллюлоза: натуральний цукрозамінник з багатьма перевагами